Живот

Лекар од интензивна нега открива како изгледа борбата со коронавирусот

Пациентите губат два килограма мускули дневно. Лекарот од Лондон, Зудин Пучери изјави дека многу пациенти претрпеле застрашувачки халуцинации откако преживеале потешки форми на коронавирус. Лекарот кој...

Семејство и здравје

Честите грешки во миењето на забите

Миењето на забите е нешто што секој човек го прави секој ден. Но, сте размислиле ли зошто тоа може да не е ефикасно? Забната хигиена...

Ако не го спуштите капакот од тоалетната шоља, капките ќе летаат...

Кога ќе пуштите вода во веце шољата, а капакот не е затворен, во воздухот се создава облак од капки, кој може да шири инфекции...

Наука

Во тек е најголемиот психолошки експеримент во историјата

Во тек е најголемиот психолошки експеримент во историјата, тврдат психолозите. Пандемијата на коронавирусот, карантините, мерките за изолација и самоизолацијата влијаат врз милијарди луѓе во...

Рецепти и здрава исхрана

Мистерии

Се за вашите миленици

Инфо

Вечара | 3 починати, 168 новорегистрирани, 72.690 тестирања, активни 3 586...

Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот КОВИД биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат доволно капацитет за...

НАЈНОВО

НАЈЧИТАНО

Занимливости

Интервју

Хороскоп

//