Со овој трик патиките ќе ви изгледаат како нови | Видео

777

Белите патики се хит скоро секое лето, но одржувањето на нивната белина е посебна приказна.

Ако мислевте засекогаш да се откажете од омилените бели патики, сè уште постои начин да им ја вратите првобитната свежина на овој едноставен начин.

Во сад ставете малку сода бикарбона, неколку капки течен сапун и малку хидроген.

Промешајте ги состојките со четка за заби.

Со истата четка добро истријте ги патиките, а после избришете ги со крпа.

На памук ставете малку ацетон и истријте го гумениот дел од патиките.

Вашите патики ќе бидат како нови.