Овие ѕвезди се секс зависници

230

Анџелина Џоли и Бил Боб Tornton беа совршен пар – и двајцата зависници од секс, а покрај нив, секс сакаат и Tajger Вуд, Чарли Шин, Мајкл Даглас, Бритни Спирс …

Се проценува дека повеќе од 6% од населението е зависно од сексот во одреден период од својот живот. На шест зависници една е жена, а пет се мажи.

Но ако погледнеме какви се оштетувања и проблеми во организмот предизвикуваат зависноста од дрогата и алкохолот, тогаш зависноста од сексот изгледа како сосема друг вид на проблем.

Мајкл Даглас

Во два филма играше секс зависник. Не му беше тешко да се подготви за улогата, бидејќи секс зависник е и во реалниот живот и беше лекуван на клиника.

Џон Кенеди

За мртвите се најдобро, но еден факт се споменува во сите филмови и биографии на Кенеди – обожавал убави жени и секс до таква мерка, што поради своите потреби се вовлекувал во проблеми.

Тајгер Вудс

Нема некој кој не чул за овој женкар. Промискуитетниот играч на голф, наводно спиел со 120 жени, со тоа што бројката е веројатно и поголема. Зависноста од секс му го уништи бракот.

Расел Бренд

Тој призна дека сака да се напие, да сака да експериментира, така што никој не е изненаден кога Расел Бренд, изјави дека е зависник од секс. Комичарот за еден месец спиела со 80 жени, а беше на рехабилитација за одвикнување од секс.

Бил Мари

Со години го перципираа како семеен човек. Ова верување исчезна како облак од чад кога Маргарет Кели поднесе барање за развод од него и рече дека е секс зависник, зависник од марихуана, алкохол …

Дејвид Духовни

Улогата на промискуитетниот Хенк Муди во “Californication”, на Дејвид Духовни му легна повеќе од добро. Прво, негираше дека е секс зависник, но 2008. призна и се пријави на одвикнување.

Чарли Шин

Кога неговото име се појавува во листата на клиенти на холивудската мадам Хајди Флајс, Чарли Шин дури и не се обиде да сокрие дека е секс зависник. Тој само рече дека се “пали” на девојки облечени како навивачки.

Анџелина Џоли

Џени Шимицу, поранешна љубовница на Анѓелина Џоли откри дека Енџи сака да ги користи ножевите за време на сексот, од кој е зависна. Пред да се прибере со Бред имала голем број на партнери и бурно минато.

Бритни Спирс

Бритни Спирс и Кевин Федерлајн имале секс-маратони. Со часови се сексале затоа што на неа никогаш не и било доволно. Никогаш не призна дека е секс зависник, но често пати е прозвана за тоа.

Парис Хилтон

Една од своите авантури ги снимила со камера и кога видеото беше објавено, се прослави. Парис Хилтон сака да пие скапи пијалоци, го сака кокаинот, но сака и секс и не се срами од него. Ужива додека може.