5 тајни за сексот кои секоја жена треба да ги знае

1126

Мажите се полни со изненадувања, а ништо не подруго кога станува збор за однесување во спалната соба

Иако е невозможно да се направи разлика на сите машки однесувања, ова се тајни за сексот кои на жените ќе им помогнат подобро да го разберат својот партнер.

1. Се плаши дека ќе ве изневери

Мажите чувствуваат голем притисок, кога станува збор за секс. Жените денес најчесто не чекаат за брак да се впуштат во сексуални односи, а тоа значи дека тие се далеку порелаксирани во спалната соба. Влијанијата од екранот, особено сериите од типот на “Сексот и градот”, инспирира урбани жени да бидат отворени во нивните сексуални желби и жалби. На мажите им е потешко од вообичаеното, па имајте на ум следниот пат кога ќе имате жалба на неговата игра на чаршафите. Ако мажот не задоволи, ќе се обиде да ја обвини својота партнерка за да го заштити своето его. Бидете подготвени за ова сценарио, и не го сваќајте тоа лично, ниту навреда.

2. Мажите бараат потврда

Мажот сака да биде суперхерој кога станува збор за секс, а за тоа му треба потврда од страна на жената дека е енергичен, дека ја задоволил партнерката и дека ѝ го мрднал хоризонтот. Кога маж ќе задоволи една жена, се чувствува како Супермен. Затоа, ако сте задоволни, не го чувајте тоа за себе, пофалете го, а тој за тоа ќе ви биде многу благодарен.

 

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.

Продолжува на страна 2