Жените припаднички на овој хороскопски знак се вистински дами

106

Секоја жена е посебна. Но кога ќе ја погледнеме ѕвездената карта и карактеристиките на хороскопските знаци, можеме да издвоиме дами, кои се карактеризираат со својата женственост.

Тоа се родените под хороскопскиот знак Вага. Најнапред тие се многу добри комуникатори, еве зошто се секогаш посакуван друштво. Поседуваат силна харизма и ги маѓепсуваат сите околу себе, бидејќи се едноставно неодоливи.

Тие претставуваат јин и јанг, бидејќи личноста им е шармантна мешавина од логично и емоционално размислување.

Жените родени во овој знак се вистински дами. Имаат убави долги трепки и знаат дека можат да ја користат моќта на погледот, за да импресионираат. Насмевката им е шармантна, усните испишани. За нив романтиката е многу важна.

Во љубовта бараат партнер кој не само што ќе ги разбира, но и да не заборавиме за малите гестови, за вниманието, што ѝ е потребно една жена. Кога се среќно вљубени, жените претставници на знакот Вага се игриви, палави, романтични. Добри партнерства можат да создадат со претставници на знакот Водолија и Близнаци.

Во односите со другите се големи дипломати, а кога ќе згрешат можат да се признаат и да ја поправат грешката. Искрени се, па ако не сте подготвени да ја слушате болната вистина, не треба да биде во нивна близина. Во љубовта се лојални кон партнерот.

Може да ја препознаете жената Вага по нејзината елеганција и движења. Ставот ѝ покажува женственост, самодоверба. Стилот секогаш се издвојува од останатите, можеби затоа многу други се обидуваат да ја копираат. Жената Вага има добри манири и дури и во моменти на конфликти знае како да се однесува како дама.

Познати жени родени под овој знак се Алиша Силверстоун, Брижит Бардо, Катрин Денев, Кетрин Зета-Џонс …