Вознемирувачки фотографии | Отруени кучиња во Виница

598

Денеска во Виница беше забележана неверојатна вознемирувачка глетка низ улиците.

На социјлните мрежи се споделуваат фотографии од отруени кучиња. Истите предизвикаат гнев кај љубителите на животни и истите бараат веднаш да се пронајде и санкционира сторителот на ова дело.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.

Gepostet von Velinova Kristina am Mittwoch, 22. April 2020