Овие прекрасни совети за чистење загарантирано ќе ви заштедат време и пари! Видео

166

Научете како брзо да ја исчистите микробрановата печка користејќи само вода и оцет, како да вшмукувате за да најдете мали предмети и накит загубени во домот, да се справите со запушените одводи и многу повеќе супер практични трикови за чистење!

Ќе ви покажеме паметни начини како да ги користите кујнските сунѓери за чистење, како да чистите со лимон и да направите раствор од портокал и да го чувате килимот совршено чист.

Погледнете го видеото…