Мотивирачки мисли за секој хороскопски знак

834

Успехот и позитивниот став треба да се негуваат. Инспиративни мисли се оние кои нè потсетуваат кои сме ние, како можеме да испливаме, како да се справиме со тешки времиња.

Мотивирачките мисли за секој знак

Овен

Овенот е храбар, самоуверен и одличен авантурист. Бидејќи неговите претставници се динамични, тие се трудат да се поврзат со луѓе кои можат да одговорат. Енергични, секогаш се подготвени да пробаат нешто ново, но не секогаш се трпеливи. Тука е мотивирачката мисла за Овен:

“Сè е можно, ако имаш доволно трпение” – Џ. К. Роулинг

Бик

Луѓето кои сакаат романса. Тие имаат добра душа и се добронамерни. Оние што се родени под овој хороскопски знак се одликуваaт со неверојатна психичка моќ, упорност и тешкотии ретко можат да ги негираат постигнувањето на нивните планови. Тука е нивната мотивирачка мисла:

“За да бидеш успешен, мораш да го ставиш срцето во бизнисот и бизнисот во твоето срце” – Томас Вотсон

Близнаци

Тие се забавни романтичари кои сакаат да создаваат социјални контакти. Погодувањето на возраста на Близнаците е тешко. Тие се извонредни по духот, но тие исто така имаат добар изглед. Тие се полни со живот, енергија, големи сонувачи се и се отворени за нови сознанија. Еве што може да ги инспирира секој ден:

“Развојот на сопствената личност е повеќе должност отколку жртва” – Елизабет Коди Стентон

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.

Продолжува на страна 2