Жените во овие хороскопски знаци зрачат со посебна енергија

615

Жените кои се родени во овие три хороскопски знаци можат да ги маѓепсаат мажите за миг.

Тие често се сингл затоа што се подготвени да го чекаат „вистинскиот маж“.

Бик

Нема маж кој може да одолее на нејзиниот шарм, убавина или сила. Оваа жена е секогаш најгласната личност во собата. Таа привлекува мажи со својот пријатен и интересен карактер и има силни лидерски способности, поради што лесно може да ја задржи контролата и да доминира.

Близнаци

Таа има традиционална убавина што обично може да ја видите само на стари филмови и секогаш се однесува како вистинска дама. Таа многу добро ги чита луѓето, така што никој не може да ја „купи“ со измислени приказни и трикови. Жените родени во овој хороскопски знак имаат убави очи, на кои гарантирано ќе им се обратите.

Јарец

Таа не сака „љубов“за една ноќ, па затоа никогаш нема да биде со некого само за краткорочно задоволство. Повеќе би сакала да остане сама отколку да се задоволи со помалку отколку што заслужува. Таа е интелигентна и многу е пријатно да разговараме со неа. Таа сака мажи кои имаат нешто паметно да кажат.