Жената Овен – Амазонка во креветот

710

Жените родени под овој знак на зодијакот се вистински амазонки кои се навикнати да земаат сè од животот. Ова исто така важи и за љубовта и за сексот.

Под чаршафот тие се ненаситни, командата и нивните партнери се свесни за нивните еротски преференци. Дури и пред да стигнат до врвот, откриле што им се допаднало, кога, каде и како.

Овните жени немаат секс поради секс. Со цел целосно да уживаат во интимноста, тие мора да имаат меѓусебни чувства со партнерот – ова е гаранција за скриена жед за нежност и потреба да се чувствувате сигурни.

Сексуални параметри

Во сексот се предадени, секогаш се подготвени со соодветна еротска долна облека, со што да “запалат” фантазијата на секој маж. Сакаат да бидат плескани, да гризат, а за “радост на соседите” не се срамат од децибелите на стенкање и воздишките. Таа претпочита спонтан секс – на задното седиште на автомобилот, на бирото во канцеларијата, на клупата во паркот, во лифтот и т.н.

Неверство

Во принцип, жените од знакот Овен се многу верни и ретко измамуваат. Топката е во нивните партнери – сѐ додека им се даваат 100% од креветот, нема да има проблеми со врската. Ако ја измамат на нивната посилна половина, тоа ќе биде само од сексуална фрустрација.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.