Рецепт за леб со карамелизиран кромид | Видео

102

Постојат одредени видови храна, чии мириси при подготовка нè враќаат во помилите години – оние кај баба.

Денес ќе ви претставиме еден рецепт за леб, кој сепак е модернизиран и содржи карамелизиран кромид.

Миризливата комбинација е навистина голема, а рецептот е лесен, брз и вкусен.

За да испечете домашен леб ќе ви бидат потребни:

  • 1 кромид
  • 1 врска млад кромид
  • 2 с.л маслиново масло
  • сол по вкус
  • 25 гр. квасец
  • 1 с.л сол
  • 320 мл. вода
  • 500 гр. брашно