Погледнете го видеово и уживајте | “Ова го прават секој ден и не им е досадно, но кај многу луѓе предизвика насмевка”

1234

Ова видео доаѓа од Минесота на кое се гледа како малиот Лондон преку ограда ја додава топката на соседското куче, а нивната игра ги разнежи срцата низ целиот свет.

“Тој ден на Лондон му дојде “пријателот“, па отидов да ги снимам. Но, го снимив оној дел кога Лондон ја додава топката на Dozer, а потоа го објавив видеото на интернет. Дури ниту во најлудите соништа не мислев дека снимката ќе стане толку популарна,“ рече Erin Richter, мајката на детето.

Семејството Richter живее во Savage, предградието на Минеаполис, и вакви сцени се дел од нивното секојдневие.

“Тоа е сосема лудо што оваа снимка предизвикала вакво внимание. Dozer е толку добро куче, тој и Landon секојдневно играат така, но ние сме среќни што видеото привлече толку многу луѓе и на милиони предизвика насмевка на лицето,“ заклучува г-ѓа Ерин.

Toddler plays fetch with neighbor's dog

Here's the cutest video you'll see today. Erin Richter posted this video on social media and now it's going viral. It's easy to see why. What did humans ever do to deserve dogs? 🐶

Gepostet von KHQ Local News am Donnerstag, 19. Juli 2018

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.