Пијалак кој го регулира крвниот притисок и ги топи мастите

232

Потребно

  • половина чаша ситно исечкана свежа краставица
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица сок од лимон
  • 2 чаши исечкана лубеница

Начин на подготовка

  • Состојките исчистете од семки.
  • Парчиња овошје ставете ги во блендер.
  • Додаде лимонов сок и мед.
  • По желба додадете мраз.
  • Сето добро блендирајте и пијте наутро на гладно или помеѓу оброците.