Пијалак кој го поттикнува согорувањето на мастите (2)

858

Летото е тука, градските гужви веќе ги заменивме со плажи, а многу од нас сепак не се задоволни со линијата која ја имаат кога се во костим за капење.

Како помош да ја остварите целта и да ги стопите и најупорните масти во телото, ви предлагаме 4 пијалаци.

Состојките ќе ви го прочистат организмот, па затоа одберете го омилениот рецепт и вметнете го во секојдневната исхрана.

Грејпфрут и јаболков оцет

Важно е да одберете квалитетен оцет и пијалакот да го пиете пред секој оброк, по 1 чаша.

Се подготвува од следниве состојки:

  • Шолја сок од грејпфрут
  • 1 лажица јаболков оцет
  • ½ шолја чај од нане

Пијалак кој го поттикнува согорувањето на мастите (3)