Пијалак кој го поттикнува согорувањето на мастите (3)

407

Летото е тука, градските гужви веќе ги заменивме со плажи, а многу од нас сепак не се задоволни со линијата која ја имаат кога се во костим за капење.

Како помош да ја остварите целта и да ги стопите и најупорните масти во телото, ви предлагаме 4 пијалаци.

Состојките ќе ви го прочистат организмот, па затоа одберете го омилениот рецепт и вметнете го во секојдневната исхрана.

Чиа семки, лимон и вода

Утрински еликсир кој можете да го пиете со топла или ладна вода, а се подготвува на следниов начин:

  • Помешајте 1 лажица чиа семки со сок од ½ лимон во чаша вода.
  • Оставете го пијалакот 10 минути да отстои пред да го испиете.

Пијалак кој го поттикнува согорувањето на мастите (4)