Пијалак кој го поттикнува согорувањето на мастите (1)

380

Летото е тука, градските гужви веќе ги заменивме со плажи, а многу од нас сепак не се задоволни со линијата која ја имаат кога се во костим за капење.

Како помош да ја остварите целта и да ги стопите и најупорните масти во телото, ви предлагаме 4 пијалаци.

Состојките ќе ви го прочистат организмот, па затоа одберете го омилениот рецепт и вметнете го во секојдневната исхрана.

Зелено смути

Пијте го половина час пред појадокот.

За подготовка, во блендер измешајте ги следниве состојки:

  • ½ ананас
  • 1 краставица
  • 1 стебло целер
  • Среден домат
  • Неколку ротквици со средна големина

Пијалак кој го поттикнува согорувањето на мастите (2)