Млади потпечени компири со пармезан

1040

Потребно

  • 1 кг компири
  • 5 лукчиња
  • 1 лажичка сува мајчина душица
  • 1/2 лажичка суво оригано
  • 1/2 лажичка сув босилок
  • 1/3 чаша свежо рендан пармезан
  • 2 лажици масло
  • сол и црн пипер

Подготовка

Измијте ги компирите и исечете ги на мали парчиња или оставете ги цели (ако се мали).

Ставете ги во тава за печење, која е однапред благо намачкана со путер или маслиново масло.

Додаде кон нив сол, црн пипер, сецкан лук, сувите зачини и маслото.

Печете во загреана рерна на 200 степени. Кога компирите се речиси готови, може да ги посипете со рендан пармезан и запечете за уште неколку минути.