Младата месечина носи голема среќа за 4 хороскопски знака во Октомври | Некои ќе најдат голема љубов, а некои ќе напредуваат

561

Владеењето на Вагата сега создава вистински виор на емоции, а замавот на ретроградниот Меркур влијае на нашиот општествен живот, така што на многумина ќе им треба пауза во размената на енергија и влијание.

За среќа, октомвриската млада месечина ни носи голема лековита и движечка енергија на 6 октомври. Оваа млада Месечина во знакот на Вага ќе воспостави мир и рамнотежа за некои знаци на Зодијакот – време е за хармонија помеѓу работата, семејството и социјалниот живот.

Сепак, некои ќе бидат во драма и напнатост, додека за 4 хороскопски знаци, новата месечина ќе донесе сила и енергија за да го постигне посакуваното и да привлече нови благослови.

Близнаци

Близнаците имаат силно чувство на задоволство, затоа не плашете се да пропуштите добри прилики. Оваа млада Месечина носи дополнителна визија и магија на љубовта на вашиот знак. Оние кои се слободни можат да сретнат вистинска љубов, но и да привлечат нови страсти. Го истражувате вашето битие, желба и имагинација, но исто така ја чувствувате границата на активност. Подгответе се за љубовни искри.

Вага

Драги мои Ваги, ова е вашето време да заблескате, Младата месечина охрабрува реализација на некои желби кои веќе се манифестираат во реалноста. Ова е најважната млада месечина за вас во 202 година, затоа преземете големи чекори за да ги остварите вашите соништа. Младата месечина е универзум што ви отвора врати – и оваа е во вашиот знак, што значи дека сега можете да ја претворите вашата фантазија во реалност.

Стрелец

Оваа лунација докажува колку им се восхитувате на вашите пријатели. Многу знаци сега чекаат хаос во општествените односи, а времето ве чека за забава и пријатели, без разлика дали се стари или нови познаници. Подгответе се да работите на многу работи додека го уредувате вашиот календар на спомени со што е можно повеќе настани. Ако ја искористите моќта на оваа нова Месечина, годината ќе ја пополните со поблиски пријатели и уникатни авантури. Уживајте во забавата при планирањето на вашето патување – но почекајте додека не ги започнете овие нови авантури до 18 октомври, кога Меркур е директен.

Јарец

Работите се загреваат во вашиот професионален живот на сите можни начини. Ова лудување ќе направи да се чувствувате прилично удобно, бидејќи обично се чувствувате опуштено кога станува збор за вашиот работен век. Вашиот професионален живот се развива добро. Најдете начин да напредувате во кариерата. Успех, напредок и можности за кариера се таму. Сепак, можеби нема да сакате да потпишувате нови договори додека не заврши ретроградниот Меркур на 18 октомври.