Кој е вашиот совршен партнер врз основа на Хороскопски знак?

245

Овен

За врска: Одличен однос можете да остварите со Лавот, бидејќи сте емоционално компатибилни. Лавот ќе ве разбере и поддржува во сè, а водено ќе биде и одличен пријател и љубовник.

За авантура: Вагите се идеални ако сакате со некого да имате незаборавна авантура. Со овој знак покрај страста ќе почувствувате и неодолива сексуална привлечност.

Бик

За врска: Со Девицата можете да имате складен однос, бидејќи одлично се разбирате и имате слични сфаќања и ставови за многу работи.

За авантура: Со Скорпијата страстите никогаш нема да ви недостасуваат – штом ќе ви се сретнат погледите, желбата ќе биде обострана.

Близнаци

За врска: Вагата е вашиот идеален партнер со кој можете да делите буквално сè. Никогаш нема да ви биде здодевно, а вашиот однос ќе биде полн со разбирање и внимание.

За авантура: Стрелецот знае како да ја разбуди страста во вас, а друга страна нема да ве гуши и да ви создава притисок.

Рак

За врска: Со Скорпијата можете одлично да се согласувате, толку многу што ќе ви биде доволен само еден поглед за да се разберете.

За авантура: Јарецот може да ви го помати умот, а истовремено и да ви влее самодоверба и сигурност иако тоа не води никаде.

Продолжува на страна 2