Кажете ѝ збогум на депресијата

198

Несоницата е еден од најчестите проблеми на денешницата и многумина користат лекови за да се спасат од неа.

Недостатокот од сон го зголемува ризикот од хипертензија, пореметување на притисокот, депресија, слабост и други болести.

За среќа, чајот од банана и цимет кој се консумира пред спиење може да го реши овој проблем.

За подготовка ви се потребни 10 минути, а ќе спиете како бебе.

Состојки

  • 1 литар вода,
  • 1 банана
  • малку цимет

Подготовка

Отстранете ги краевите на бананата и ставете ги во вода, а потоа варете ја 10 минути. Потоа додадете цимет.

Консумирајте го овој вкусен чај еден час пред спиење.