Како да дознаете дали сте заљубени според хороскопскиот знак

1150

Ако сте навистина вљубени во партнерот, веројатно веќе тоа го знаете. А сепак, ако имате каков било сомнеж во темата, секогаш може да се дознае вистината ако го набљудувате своето однесување.

Секој знак се однесува различно и специфично, кога навистина го сака партнерот.

Еве како да се убедите конечно, дека станува збор за љубов, а не за занес, врз база на својот хороскопски знак:

Овен: Вие сакате или да се карате со дечкото, или да копнеете да имате секс со него

Овенот е првиот знак во зодијакот и на многу начини, луѓето родени под него да се однесуваат како мали деца. Кога еден Овен е заљубен, тој делува уште поимпулсивно. Тој или ќе крева скандали од љубомора на партнерот, или ќе го напаѓа сексуално.

Бик: Вие сакате да се исфалите со дечкото/девојката пред сите пријатели и дури пред далечните познаници

Знакот Бик е управуван од Венера – планетата на љубовта и парите. Кога еден Бик е заљубен, тој ќе сака да го покаже објектот на чувства на сите. Биковите се однесуваат малку покомерцијално кон својата сопственост и сметаат дека и нивната партнерка им “припаѓа”.

Близнаци: Не ви здодејува од дечкото/девојката, ама никако

Близнаците се знак, управуван од планетата на комуникациите и технологијата – Меркур. Со текот на времето овие луѓе почнуваат да се досадуваат од своите партнери. Само тие тешко го задржуваат вниманието на едно место и на еден човек. Кога се заљубени сепак, тие се вистински заинтригирани од партнерот и тоа за долго.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.

Продолжува на страна 2