Зелен напиток за детоксикација

89

Ова е рецептот кој ќе ви помогне да го закрепнете својот организам, да го прочистите од наталожената масна, солена, зачинета и блага храна…

Потребно

  • 2 шољи свеж кељ
  • 2 шољи свеж спанаќ
  • 1/3 краставица
  • ½ јаболко
  • парче свеж ѓумбир
  • 1 замрзната банана
  • 3 лажици семе од коноп
  • сок од половина лимон
  • 3 мали шолји вода

Подготовка

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте додека да добиете убав сок без парчиња. Од оваа количина ќе добиете 2 сока доволни за дневните потреби. За најдобри резултати испијте една чаша веднаш по будењето, а другата чаша пред ручекот. Постапката можете да ја повторувате секој ден.