Хороскопски знаци кои се одличен пар во кревет, но воопшто не си одговараат

860

Луѓето не мора да имаат слични ставови, стил и мисли за да бидат компатибилни во сексот.

Повеќето доживеале страст и силна хемија со некого барем еднаш, но дури и не размислувале да стапат во сериозна врска, бидејќи тие едноставно знаат дека не се едни за други.

Според “Елит Дејли”, хороскопот исто така игра улога во тоа. Постојат неколку карактери кои необично се забавуваат во креветот, но надвор од нив воопшто не одат заедно.

Овен и Близнаци

Луѓето родени во овие два знака многу веројатно ќе забележат едни со други во друштво и тешко им е да ги контролираат своите страсти. Овните се многу страсни, а Близнаците се забавни и спонтани – овие карактеристики прават совршена комбинација. Тие сакаат да пробуваат различни работи во кревет, но тешко е да се претвори во таков однос во нешто сериозно, бидејќи и тие се многу темпераментни и се борат за доминација, затоа често има конфликти.

Водолија и Стрелец

И двајцата имаат репутација дека се „слободни духови“ – Водолијата, затоа што го шетаат светот со главите во облаците, додека Стрелецот ги избегнува обврските кои доаѓаат со сериозни врски. Двајцата веројатно ќе се соединат на некое опуштено место како излегување или одмор. Помеѓу нив, се започнува со флертување, дури и со расправии, и на крајот завршува во кревет. Да станат љубовен пар овие два лика заедно немаат никакви шанси.

Вага и Лав

Како и парот Овен-Близнаци, оваа комбинација веднаш ќе пројави искра. И двајцата обожаваат заведување и освојување, како и погруб секс. Кога ќе завршат заедно, тие нема да се колебаат да ги искажат своите страсти на јавни и целосно несоодветни места. Тие ќе се комплиментираат едни со други и ќе си го подигнат егото, но надвор од креветот тие во никој случај нема да најдат разбирање и соодветно почитување.

Јарец и Рак

Кога станува збор за оваа двојка, сексуалната привлечност би можела да биде многу драматична – од играње секси игри, улоги, доминација … Тие многу се возбудуваат едни со други, но нивните темпераменти и амбиции не се совпаѓаат, па немаат шанси за врска.