5 совети на порно актери како да се издржи подолго во кревет | Видео

2484

Сексот не е трка, а општо е познато дека на повеќето жени им е потребно многу повеќе време од мажите до оргазам.

И не, не е во прашање само желба на некој фраер да се фали, туку вистинско задоволство – истражувањата покажале дека повеќето мажи издржуваат 5-7 минути од моментот на пенетрацијата, а на жените им треба најмалку 7, а пожелно е 13.

А што да направите за да се зголеми вашата издржливост во сексот открива тим кој сосема сигурни знае – неколку актери од порно индустријата.

Дишете

“Оргазамот е нешто од умот – ако сте премногу возбудени, може да доживеете оргазам прерано. Затоа смирете се и дишете длабоко. Можете да мислите на нешто друго “, вели порно актерот Derrick Pierce.

Не брзајте

“Обрнете внимание на детали, обидете се да уживате во секој момент, но обидете се да не завршите пред време”, советува Pierce.

Промени на позициите

“Ако почувствувате дека ќе свршите, променете ја позата. Не тргнувајте веднаш со вашата омилена поза, сочувајте ја за крај”, вели порно ѕвездата Kelly Madison.

Полека и сигурно

“Наместо предигра која трае пет минути, земете 20 минути. Или еден час. Предизвикувајте се еден со друг. Тогаш воопшто нема да е битно колку сексуалниот однос ќе трае”, советува порно ѕвездата Casey Calvert.

Направете пауза

“Ако почувствувате дека премногу брзо ќе ја завршите работата, застанете, направете пауза. Фокусирајте го вашето внимание да ја задоволите вашата партнерка”, советува порно актерката Jessica Drake.

Пракса, пракса, пракса

“За време на мастурбацијата можете да ги научите техниките на одлагање на оргазамот кои можат да ви помогнат во текот на сексот”, советува Jessica Drake.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.