Секс пози според хороскопот

162

За потполно уживање откријте кои секс пози најмногу ви одговараат според Зодијакот.

Нема да ви штети да пробате и да видите дали токму таа поза може да стане ваша омилена.

Овен

Жените овни се страсни воини кои сакаат да ги покоруваат мажите, а сакаат и достоен противник. Каубојка – поза во која мажот лежи на грб, а партнерката е врз него е одличен почеток на сексуалните задоволства за оваа жена. После тоа повлечете ја кочницата и дозволете му да ве врзе за кревет и предајте се на допирите.

Бик

Сензуални и осетливи припадничките на овој хороскопски знак уживаат во долга и интензивна орална предигра и масажа на целото тело. Со партнерот уживајте во зовриената желба истражувајќи си ги телата со допири од глава до пети, со прстите и јазикот. Со оглед на тоа дека на Биковите најважна им е сензуалноста, за нив совршени се мисионерската или позата лажица, во која жената лежи на грб, а мажот е врз неа.

Близнаци

Знак со илјада лица многу е заигран во кревет, а многу сака валкани игри со глумење улоги. Еднакво ужива и да глуми злобна ученичка која треба да се казни со удари по задникот и потоа да се земе од назад префрлена преку масата. Но, сака да биде и строга учителка која треба да го воспита партнерот.

Рак

Нежните и романтични Ракови често спаѓаат во најперверзните хороскопски знаци. Затоа не можат да се воздржат па тоа го прават и од нога. Партнерот нека ве крени и нека ве потпре на ѕид, а вие гушнете го со рацете и со нозете. Немојте да се срамите ако како со клешти оставите некој белег на неговата кожа.

Продолжува на страна 2