Резултат на 7- дневна диета и како да се одржува формата

188

Филмската дива Моника Белучи, која беше на отворањето на Белградкиот фест, мајка на две девојчиња, Дева и Леони, со својата убавина се уште го плени светот.

“Јас сум како зрела крушка, убава зрела, многу слатка и сочна”, рече една Италијанката која кон вежбањето има однос со кој разменуваа љубов и одвратност – по некогаш и аверзија преовладува. Не се смета дека е дебела или тенка, ниту, пак, сака да биде, па веројатно никој не ќе најде оваа 173 см висока и 58 килограми на апаратит за вежбање..

“Одење во теретана не може да биде во склад со мојот начин на живот. Но, затоа ​​станувам во 5 часот изутрина за да бидам во салата и да почнаам да вежбам во 6? Апсолутно не! Наместо напорни вежби во теретана, јас често носам црна облека. Тоа е многу полезно и повеќе се забавувам” вели прекрасна актерка.

Моника има умерен режим на вежбањ, вклучувајќи пливање, трчање и јога. Четири пати неделно плива 45 минути и е убедена дека тоа е најдобар начин да се остане во одлична форма.

Повремено се занимава со кикбоксинг и капуерро, а сето тоа е под влијание на својот поранешен сопруг, голем љубител на спортот, францускиот актер Винсент Касел (46).

“Јас сум како ајкула. ​​Јас сум секогаш во движење, јас мора да бидам таква за да останам жива. Сепак, понекогаш, за мое добро, жената треба да најде начин да се одмории да биде мрзлива. Всушност, јас би рекла дека сум половина ајкула, половина медитеранка.”

Италијански убавица, секако, не е еден од оние актерки кои гладува. Ако треба да се изгуби нелкој килограм за да ја добие улогата, јаде месо, риба и зеленчук, и многу брзо се губи телесната тежина. Но, јас ја претпочитам улогата во која треба да сум дебела..

Што се однесува до љубовта на храната, тоа е италијанскиот закон: јадете сè, но таа сака италијанската кујна. Нејзиниот омилено јадење се е тестенини со пармезан. Нејзиниот план на исхрана се утврдува од страна на големината на садоти, не сите групи на храна. Овој план и овозможува да јаде она што го сака со услов да ги контролира оброците.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.

Мени диета за 7 дена 

Продолжува на страна 2