Овие хороскопски знаци совршено си одговараат

152

Овие хороскопски знаци ги поврзува магнетна привлечност.

БИК И ДЕВИЦА

За Девците се знае дека се груби критичари и честопати се крајно цинични во врска со љубовта, но кога Девица и Бик ќе се најдат во иста просторија, тоа е комбинација која ќе го стопи ладното срце на овој хороскопски знак. Девицата ќе биде привлечена од топлината и отвореноста на Бикот поради кои ќе се чувствува безбедно, а Бикот ќе биде заинтригиран од срамежливоста на Девицата. Ќе почувствуваат дека зад нивниот оклоп се крие нешто подлабоко што сакаат да го истражат.

БЛИЗНАЦИ И ЛАВ

Близнаците се по природа исклучително љбопитни личности кои сакаат да запознаваат нови луѓе. Лавовите, од друга страна, едноставно обожаваат да зборуваат за нивната омилена тема: самите себе. Но, ги спасува шармот и топлината кои ќе ги привлечат Близнаците, и тие се добра публика за Лавот. Разговорот ќе тече спонтано и ќе резултира со силна хемија. Лавот ќе обожава да биде во центарот на вниманието на Близнаците, додека Близнаците ќе бидат привлечени од самодовербата и харизмата на Лавот.

ОВЕН И СТРЕЛЕЦ

Кога овие два огнени знака ќе се спојат, очекувајте вистински огномет на страст. Овен и Стрелец споделуваат заедничка страст кон животот. И двајцата цврсто веруваат во своите инстинкти и ги следат нивните желби, а токму овие карактеристики ќе ги привлечат едни кон други. Откако ќе се сретнат, авантурата е загарантирана.

Продолжува на страна 2