Овошјето одредува каков љубовник сте

436

Пригушена светлина, соодветна музика, миризливи свеќи, релаксирачка бања, јагоди, шампањ …

Сето ова потсетува на многу романтика. И додека на вас сигурно ви се сака да се нурнете во оваа атмосфера заедно со вашата сакана, други не вложуваат толку многу на романтиката, кога станува збор за секс. Колку често сте прашале каков тип на љубовник сте?

Ние го споделуваме забавниот тест во кој треба да го изберете овошјето што ви се допаѓа најмногу. Потоа погледнете што открива вашиот избор. Зошто овошје? Бидејќи плодовите со векови се сметаат за афродизијаци.

Цреши

Вие сте многу отворени, јасни и верувате дека задоволството и уживањето се многу важни за љубовна врска. Според вас, ако сексот не е добар, сè друго е безвредно. Вие сте страстни и многу експресивни за вашите потреби.

Лесно да ги пронајдете ерогените зони на вашиот партнер и подготвени сте да пробате нови работи. За вас, идеалниот љубовник не треба да биде премногу срамежлив во спалната соба затоа што ќе изгуби интерес.

Јагоди и бобинки

Вашиот нагон е многу силен, но знаете како да го контролирате. Ти си љубител на долга љубовна игра која е придружена со соодветни зборови, бидејќи тоа целосно те опушта. Вие сте неверојатни љубовници, сензуални и страсни. Често се пројавувате иницијатива. Сакате да имате само еден стабилен партнер, бидејќи сте порелаксирани и среќни.

Лубеница

За вас може да каже дека сте привлечна личност. Секогаш ги фаќате другите со својата мистерија. Во креветот сакате да бидете доминантна половина и вашиот партнер ќе ги задоволи сите ваши желби. Во повеќето случаи, дејствувате без непотребни емоции, но ако се појави посебно лице, можете да инвестирате повеќе од себе и да се занесете не само сексуално.

Грозје

Вие сте добри и љубители на тендерот и сакате да го задоволите вашиот партнер. Знаете како да се занимавате со љубов и особено да уживате во љубовната игра. Секој пат кога ќе додадете елемент на изненадување, како стриптиз или предлог за сексуална улога.

Можете да создадете посебна атмосфера со афродизијаци. Комплиментите што ги добивате влијаат на интензитетот на вашата сексуална желба. Сакате постојан партнер, бидејќи сте романтични и не ја делите љубовта и сексот.

Банани

Вашиот избор на овошје покажува дека во секс сте многу креативни. Вие ретко зборувате за љубовниот чин затоа што претпочитате да го истражите. Имате доста отворен пристап кон сексот и сте подготвени да пробате нешто само ако најдете партнер кој е во добра физичка состојба. Љубопитноста ве охрабрува да експериментирате. Затоа, често пати ги менувате вашите партнери.