Овие хороскопски знаци тешко се приврзуваат

95

Не очекувајте дека вашата врска ќе потрае, бидејќи овие знакови имаат други планови кои не ве вклучуваат вас.

Погледнете за кои хороскопски знаци станува збор:

БИК

Главната мантра на Бикот е: „Сакај ги и оставете ги“. Овој знак понекогаш размислува за вистинска врска, но тоа брзо му здосадува. За Бикот е едноставно невозможно да се врзе со една личност. Ако вие сепак сте приврзани за еден, сигурно веќе ве изневерува.

Тие не влегуваат во врска да го изневеруваат својот партнер, но се толку неодоливи во кревет што секој сака да ги задржи засекогаш, а Бикот нема време за тоа. Тие воодушевуваат со шарм и добра смисла за хумор, поради што луѓето мислат дека се подготвени за сериозна врска, но вистината е дека Бикот никогаш не се задржува.

СТРЕЛЕЦ

Ако сте Стрелец, тогаш сигурно знаете како изгледа кога очајно сакате да бидете во врска, само за да на крајот, кога стапувате во истата, гледате како се претвора во ништо. Многу е тешко да стапите во врска со Стрелец, бидејќи тие се многу самостојни и независни. Тие оставаат впечаток дека го сакаат своето друштво повеќе од друштвото на партнерот и тоа е, за жал, точно.

Стрелецот сака самотија, а некои луѓе не можат да го прифатат тоа и се навредени од тоа. Стрелците не го прават ова за да ве повредат, тие едноставно се такви. Врските со овој знак ретко кога траат.

ВАГА

Вагата не останува во врска затоа што тие не сакаат да се приврзат. Со нив, сè се сведува на брз секс и она што можат да го добијат од вас. Ако имате пари, Вагата ќе остане со вас сè додека не остабете без финансиски средства, а потоа едноставно ќе исчезне.

Вага е најмоќниот полигамен играч. За нив возбудата е во бројките, а не во самотијата. Сакаат кога имаат повеќе партнери и немаат никаква обврска кон нив. Кога тие дури и се обидуваат да стапат во врска со една личност, обично ја повредуваат затоа што не можат да бидат „врзани“.

СКОРПИЈА

Скорпијата нема намера да остане во никаква врска, освен ако, се разбира, не најде совршено сродна душа. Сите знаеме колку е тешко да се најде нешто совршено, а камоли друго суштество кое можеме да го наречеме „сродна душа“.

Тие се посветени партнери, но ако не се посветите целосно на нив, вашата врска нема да трае. Скорпиите често имаат барања и се желни за внимание, но исто така се опседнати со контрола и имаат големи очекувања.

Ако не се покажете, Скорпијата губи интерес и ќе ве остави веднаш. Вљубете се во Скорпија и сигурно ќе го загубите разумот.

БЛИЗНАЦИ

Речиси е невозможно да се остане во врска со Близнаците. Всушност, ако сте во врска со Близнаци, веројатно страдате од интензивна самоомраза и недостаток на самопочит.

Близнаците сакаат да бидат во врска, но само ако можат да ве „поправат“. Не ги интересираат здравите луѓе. Тие бараат ранливи луѓе. Сакаат слуги кои молчат и слушаат, а не љубовници со кои треба да делат живот.

Близнаците раскинуваат во моментот кога партнерот ќе сфати каков „психопат“ ги држи заробени.

ОВЕН

Овните имаат преголеми очекувања, со други зборови, тие се вистински менаџери на задачи. Тие знаат што сакаат во врска и ќе инсистираат на тоа додека не ве скрши нивниот притисок. Кога сте во врска со Овен, тоа е обично почеток на крајот.

Тие намерно го иницираат крајот. Тие вршат премногу голем притисок врз своите партнери затоа што бараат совршенство. Овенот, на крајот, го обвинува партнерот дека е најлош на светот, што им дава совршена пасивна агресивна причина да ве остават.