Мали нешта со кои ќе го разубавите денот

117

Постојат мали нешта со кои можете да го разубавите денот, како за вас, така и за вашите пријатели и најблиски. Еве како можете тоа да го постигнете.

  • Направете кафе или шолја чај за вашиот колега.
  • Купете или направете подарок за вашата мајка на денот на вашиот роденден. Тоа е посебен ден и за неа.
  • Кажете ѝ на касиерката во продавница дека има прекрасни обетки, дека навистина ѝ стојат.
  • Објавете слика на Фејсбук од деновите додека бевте во основно или средно училиште и тагнете ги старите пријатели со кои одамна не сте комуницирале.
  • Погледнете во вашиот гардеробер и одберете работи кои не ги носите – дајте ги на оние кои знаете дека им требаат.
  • Помогнете ѝ на постара личност да премине на пешачки премин или да искачи скали.
  • Ставете лајк на нечие селфи – дури и да не ви се допаѓа.
  • Дајте му до знаење на келнерот од ресторанот во кој секојдневно јадете, дека знаете колку е напорна неговата работа.
  • Оставете бакшиш заедно со порака за благодарност во следното кафуле или ресторан во кој ќе седнете.
  • Купете храна од најблиската пекара и дајте ја на бездомник.

Продолжува на страна 2