Лек за топење на камења во бубрезите и жолчката | Упатство и тестиран рецепт

344

Еден заеднички проблем во нашите краеви претставува песокот или каменот во бубрезите или жолчката. Проблемот најчесто е предизвикан од вода и храна.

Во обид да ги избегнеме тешките и инвензивни методи на конвенционалната медицина порталот Zdravlje Bez Doktora го пренесува докажаниот популарен рецепт за топење и исфрлање камења од организмот.

Состојки

  • 250 g шеќер во прав,
  • 0,25 l маслиново екстра девственото (еко) масло,
  • 250 г лимон со кора,
  • 250 г корен од магдонос (мелен) и
  • 250 г мед

(или еднакви количини на сите состојки)

Упатство

  • Лимонот убаво да биде измиен и ако е прскан исчистете го од хемикалии
  • Откако ќе го исчистите лимонот, исечкајте го на парчиња и сомелете во блендер или било која друга машина колку што е можно поситно.
  • Излупете го коренот од магдонос и мелете го на парчиња како и лимонот.
  • Сѐ измешајте и додадете мед, маслиново масло и шеќер во прав.
  • Мешајте ги состојките додека масата целосно не се изедначи.

За проблемите со каменчињата во бубрезите и жолчката потребно е да се зема една супена лажица од смесата наутро на празен стомак и навечер пред спиење. Смесата треба да се чува во фрижидер и за цело време во стаклено шише, бидејќи е лесно расиплива. За да се реши повеќето проблеми со песок или камења во бубрезите и жолчката неопходно е да се испијат две од горенаведените мерки. (Откако ќе ја потрошите првата направете уште една мешавина, бидејќи е расиплива и се прави по мерка од 250 g по состојка). Смесата е осмислена и тестирана за растворање на камчиња и е многу е ефикасна.

Нејзиниот состав е со многу пријатен вкус и многу е здрав и за други цели, па така и другите членови на семејството можат да го користат заедно со лицето кое страда од камен во организмот. Важно е да се напомене дека за време на користењето на терапијата треба да се пијат колку што е можно поголеми количини на течности, најдобро вода.

zdravljebezdoktora.com/kukuriku.mk

Н О В О !!!

Бидете и вие дел од фамилијата на my World

Регистрирајте се! https://cbw.to/4d9crg

Повеќе за Cashback на следниов линк: Cashback world | Cashback – Враќање пари при секое купување

Најбараната Cashback Card во Македонија можете да ја добиете БЕСПЛАТНО ако се регистрирате преку нашиот сајт www.kukuriku.com.mk