Кратки карактеристики на астролошките профили

126

Овен: амбициозен, инаетџија и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи