Консумирајте 4 лажици секој ден и РАКОТ ќе исчезне! Алтернативна медицина

847

ОВА ДОКТОРИТЕ ГО КРИЈАТ ОД НАС

Природното лекување е многу покорисно и поуспешно од класичното. Покрај тоа, нема да доведе до штетни последици. Затоа сѐ повеќе луѓе се одлучуваат за природен третман, бидејќи многу од нив со природно лекување го излечиле ракот, мултиплекс склерозата и други тешки болести.

Многу од нив биле отпишани, но го промениле начинот на исхраната, користеле природни лекови и се излекувале.

Тие ја одбиле хемотерапијата затоа што, покрај тоа што ги убива лошите клетки, ги убива и добрите и го ослабнува организмот. Затоа е забележано дека болеста набрзо се враќа по хемотерапијата. Не се откажувајте од себе, борете се затоа што има решенија.

Хемотерапијата не е единственото решение, тоа лекарите нема да ви го кажат, но вие затоа треба да се информирате. Погледнете колку има случаи на луѓе кои се излечиле со природни лекови и го спречиле почетокот на многу болести.

Лекот кои ќе го покажеме сега е, исто така, многу успешен во лекувањето на ракот. Ги убива канцерогените клетки, но, исто така, го чисти црниот дроб од отровите, го зајакнува имунитетот, ги подобрува функциите на мозокот.

Во неговиот состав влегува белиот лук, но поради додавањето на лимони, мирисот и вкусот на лукот воопшто нема да се почувствува. Затоа, не грижете се.

Потребни состојки

  • Килограм мед
  • 15 лимони (10 излупете и 5 нека останат нелупени)
  • 400 грама ореви
  • 12 чешниња бел лук

Подготовка

Исчистете ги состојките, измијте го лимонот и ставете го во блендер. Конзумирајте 2 пати на ден по една лажица, и тоа наутро на празен стомак. Ако сте болни, земете 4 лажици, но и повеќе дневно, обично пред оброк. Секако, променете ја исхраната на подобро, се разбира. Не јадете слатки, брза храна и неприродни вештачки пијалоци. Чувајте ја смесата на ладно и темно место.