Детоксикациски пијалок

59

Секоја жена сака да изгледа совршено. Витката фигура е важна не само за атрактивноста на една дама, но и за здравствената состојба. 

Се препорачува пиење пијалак за топење на мастите, кој го редуцира и чисти телото од сите токсини. Пијалакот треба да се пие секој ден по 3 пати, за да има ефект. Препорачливо е внесувањето да е пред јадење, за да имате време состојките на пијалокот да дејствуваат.

Како да си го приготвите чудотворниот пијалок за топење на мастите?

Во блендер измешајте:

  • 1 кг лимони, исечени со кората
  • 400 г целер
  • 400 г спанаќ
  • 2 стогчиња магдонос
  • топла вода

Измешајте ги сите производи многу добро во блендер. Оставете пијалокот да се излади. Истурете го во стаклен сад и пијте во текот на целиот ден.

Важно е лимоните да се со кората, бидејќи во неа се содржат многу корисни материи и витамини.

За најдобар резултат, како и за да се почувствуваат ефектите од пијалокот, се препорачува тој да се пие секој ден во текот на 3 месеци.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.