Салата со ореви, павлака, сирење и урда

226

Потребно

200 мл павлака
5 кругови шунка
70 гр ореви ситно сечкани
1/3 свежа краставица
70 гр сирење овчко
70 гр урда кравја

Подготовка

1. Сирењето и сите останати состојки ситно се дробат
2. Оревите се мелат и сечкаат ситно (пола-пола)
3. Сите состојки се мешаат заедно со павлаката, се посолува и служи