Салата со брокула и грашок

627

Вкусна летна салата на која никој нема да остане рамнодушен.

Потребно

 • 1 брокула
 • 100 грама грашок
 • 1 брокула
 • 100 грама рукола
 • 50 грама спанаќ
 • ½ шолја маслиново масло
 • 1 голема лажица оцетна киселина
 • Сол, пипер
 • 100 гр сирење моцарела

Подготовка

 • Останатиот зеленчук исечкајте го и измешајте го со изладената брокула и крашок
 • Додадете ги зачините и маслиновото масло
 • Измешајте убаво и на крај додадете ја моцарелата исецена на парчињ