Лов за милион долари во САД | Американските граѓани имаат шанса да заработат пристојни пари ако докажат дека снимиле – вонземјанин

643

Американска компанија нуди неверојатна главна награда од 1 милион долари на некој од САД кој може да обезбеди научни докази за вистинска вонземска форма на живот.

Ринг, американската компанија во сопственост на Амазон, позната по снимањето на срдечни средби и сомнителните посетители на прагот, покрена нова амбициозна иницијатива во САД, која се надоврзува на Ноќта на вештерките.

Во обид да откријат докази за постоењето на вонземјани, тие нудат неверојатна главна награда од 1 милион долари на некој во САД кој може да обезбеди непроменети научни докази за вистинска форма на вонземски живот. Крајниот рок за аплицирање е 3 ноември 2023 година, а „Вселенски и вонземски експерт“ ќе биде задолжен за внимателно разгледување на овие апликации.

Позадината на споменатата иницијатива е поплава од видеа кои кружат на Интернет, за кои се тврди дека покажуваат вонземска активност. Сепак, повеќето од овие глетки се покажале дека не се ништо повеќе од метеори кои паѓаат од небото.

Речиси 100 години, научниците, експертите и обичните граѓани споделуваа приказни и видео клипови од вонземјани. Со новите видувања и дополнителни докази дека формите на живот би можеле да постојат надвор од атмосферата на Земјата, постои можност дека вонземска активност можеби се случува веднаш пред вашата влезна врата.

Клиентите ширум светот ги снимаат неочекуваните и прекрасни моменти од животот преку нивните видео ѕвончиња и Ring камери. Сега би можеле да бидете наградени за снимање на вонземски настан, се вели во објавата на Ring.

Два типа на пријави, но само една награда

За да учествуваат во натпреварот, поединците мора да бидат легални државјани на САД на возраст над 18 години. Постојат два различни начини за учество. Првиот вклучува доставување на научни докази снимени од уредот Ring кои го документираат вонземјанинот. Друга опција им овозможува на учесниците да испратат видео, долго до една минута, кое прикажува некого или нешто поврзано со вонземјани.

Во последната опција, се поттикнуваат креативни и хумористични прикази, дури и ако вклучуваат вештачки помагала како костими, шминка, реквизити, компјутерска графика, дигитални ефекти или други вештачки средства. Овие поднесоци ќе се оценуваат според креативноста, визуелната привлечност и хуморот.

Доколку навистина се презентираат несоборливи докази за вонземска активност, на одговорното лице ќе му биде доделена главната награда – ануитет од 50.000 долари годишно во следните 20 години, или вкупно 1 милион долари.

Интересно е тоа што во јули, камерата на Ring сними инцидент што ги поттикна шпекулациите за инвазија на вонземјани. Во Gretna, веднаш преку реката Mississippi од New Orleans, светла на смарагдна топка го испреплела небото во 4:30 часот наутро на 14 јули, како што е документирано во снимка од 17 секунди од ѕвончето на Ring. Додека некои на социјалните мрежи го отфрлиле снимениот настан како „метеор“, многумина останале убедени дека се работи за вонземска средба.