Лошите страни на хороскопските знаци

469

Прочитајте кој е манипулатор, а кој не го контролира бесот:

ОВЕН

1) Овенот има најексплозивен темперамент во Зодијакот и му е тешко да го контролира бесот.
2) Често се однесува незрело.
3) Лесно се возбудуваат кога ќе започнат нешто ново, но брзо губат интерес.
4) Тие се многу нетрпеливи – секогаш сакаат сè одеднаш.
5) Егоистични се и не знаат да се стават во туѓа кожа.

БИК

1) Во расправиите со нив не очекувајте победа затоа што тие се тврдоглави. Не попуштаат дури и ако грешат.
2) Многу се мрзливи кога станува збор за домашните работи.
3) Нивните желби и потреби секогаш им се на прво место.
4) Тие можат да бидат многу досадни.
5) Ретко зборуваат за своите чувства.

БЛИЗНАЦИ

1) Не можете да се потпрете на нив – тие се многу несигурни.
2) Секој ден треба да анализирате како се расположени за да знаете како да се поставите.
3) Шармираат со убави зборови, но ретко ги исполнуваат своите ветувања.
4) Сè брзо им е здосадува па затоа често може да се чувствувате како вишок.
5) Никогаш не завршуваат ништо до крај.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.

Продолжува на страна 2