Фотографии направени непосредно пред смртта 

296

Што ако ја снимите последната фотографија пред трагичниот настан? Ќе сакате светот да ја види или не? Погледнете ги овие неверојатни фотографии.

Во Индија, човек сакал подобро да го види белиот тигар и се качил на дрво. За несреќа, паднал од дрвото право во кафезот. Тигарот му се приближил и скоро 15 минути го држел приклештен во аголот додека другите посетители и чуварите се обидувале да му го одвлечат вниманието. За жал, нивните напори биле залудни бидејќи тигарот го растргнал човекот.

Роналдо Дагса, филипински политичар, го сликал своето семејство, а на фотографијата се гледа и неговиот убиец. Член на банда пукал во Дагса, кој починал на лице место. Неговото семејство не било поврдено.

Маргарет Тачер умре на 87-годишна возраст од срцев удар. Оваа слика е снимена непосредно пред нејзината смрт.

Мартин Лутер Кинг беше убиен на 4 април 1968 година на балконот од хотелот во кој престојувал. Фотографијава е снимена неколку моменти пред убиството.

Оваа фотографија е последниот момент на Андреј Ретровски. Умрел додека е снимана фотографијава, и за жал никогаш не дознал дека ова е неговиот последен момент.

Американскиот војник Стивен Грин бил уапсен и обвинет за убиство на ирачко семејство. Оваа фотографија е снимена неколку секунди пред да биде избоден до смрт.

Полски пар прави селфи на Кабо да Рока над Алтантскиот Океан. За жал тоа била и нивната последна фотографија. Двајцата паднале стотици метри во провалијата пред очите на нивните деца.

51-годишниот Оливер Парк, во обид да направи селфи скокајќи на Мачу Пикчу, се слизнал на карпите, а падот имал трагичен крај.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.