Дознајте што најмногу го нервира секој хороскопски знак

1375

Секој хороскопски знак има своја слаба точка, која ако успеете да ја допрете на каков и да е начин, можете да си создадете голем непријател.

Некои од тие слаби точки се дури и банални и чудни, но факт е дека секој од нас ги има.

Астрологијата објаснува што најмногу ги нервира хороскопските знаци.

Овен

Кажете му да се смири кога е видно вознемирен за нешто. Да дише полека и да се смири и дека не е крај на светот. Тоа ќе го полуди.

Бик

Откажете ги плановите во „5 до 12“. Без разлика колку е причината реална и сериозна, Бикот ќе се изнервира бидејќи сте му ги расипале неговите.

Близнаци

Прекинувајте ги во зборувањето. Доколку бидете упорни и зборувате истовремено со нив, надвикувајќи ги, тогаш загарантирано веќе чекорите по нивните нерви.

Рак

Кажете му дека има навистина променливо расположение и дека човек не може да се потпре на него. Тоа дополнително ќе ја повреди неговата и онака преемотивна природа.

Лав

Игнорирајте го. Не обрнувајте внимание на она што го зборува и не покажувајте заинтересираност за неговата нова фризура или облеката што ја носи, додека не „откачи“.

Девица

Однесувајте се со нив како да сте вие над сите и како тие ништо да не знаат. Ароганцијата на другите луѓе сериозно ги иритира.

Продолжува на страна 2