Американците и сексот | Седум бизарни закони за сексот во САД

2037

Сексот би требало да биде интимен чин меѓу две лица. Но, не и во САД. Таму, во самиот чин сака да се вмеша и Владата.

  • Во Њу Хемшир со закон е забрането неверство на сопружниците. Меѓутоа, под поимот неверство тука се подразбира вонбрачна афера, која резултира и со вонбрачно дете. Таков закон е во сила од почетокот на 19 век, но наскоро би можел да биде сменет.

– Во американската сојузна држава илегално е да се биде премногу секси. Овој закон дополнително е проширен во 2011 година за спречување на проституцијата. Накусо, според законот секој кој е облечен предизвикувачки, најверојатно планира да го продава своето тело.

  • На Хаваи неодамна стана противзаконски секс меѓу полицајци и проститутки.

– На Флорида е противзаконски да се живее во вонбрачна заедница, односно „во грев“, а со закон е забранета и прељуба. Луѓето од законот сепак планираат да се ослободат од овој пропис.

  • Прељубата со закон е забранета и во Њујорк. Пред четири години една жена е уапсена поради секс во парк на клупа. Поллицаецот кој ја уапсил знаел дека е мажена па обвинета е и за прељуба.

– Според законите на Небраска, тамошните жители не можат да се венчаат ако имаат гонореја.

  • Дури четири американски сојузни држави, Луизијаана, Северна Каролина, Оклахома и Канзас забраниле содомија, но технички дозволуваат некрофилија.
Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.