20 лесни начини за чистење на вашиот дом во само неколку минути | Видео

135

Овие прекрасни совети за чистење загарантирано ќе ви заштедат време и пари!

Научете како брзо да ја исчистите микробрановата печка користејќи само вода и оцет, како да вшмукувате за да најдете мали предмети и накит загубени во домот, да се справите со запушените одводи и многу повеќе супер практични трикови за чистење!

Ќе ви покажеме паметни начини како да ги користите кујнските сунѓери за чистење, како да чистите со лимон и да направите раствор од портокал и да го чувате килимот совршено чист.

Погледнете го видеото:

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.