Жените во овие хороскопски знаци најмногу сакаат машко друштво

278

Некои жени едноставно многу подобро се снаоѓаат во машко друштво, отколку во женско.

Најчесто имаат машки пријатели и негуваат долгогодишни машко-женски пријателства.

Според астрологијата, жените во овие хороскопски пријателства преферираат токму машко-женски пријателства.

Овен

Жените во овој знак лесно можат да се спријателат со било кого, но кога е во прашање исполнување на нивните компетитивни страни, тогаш дефинитивно бираат пријателство со мажи. Жените Овни бараат некој кој ќе ги предизвика и ќе ги тера да дадат сè од себе, а тоа го наоѓаат кај машките пријатели.

Лав

Со овој хороскопски знак владее Сонцето, а поради тоа жените Лавови полесно остваруваат комуникација со мажите. Можат да се спријателат и со жени, но токму најдобрите пријателства за нив произлегуваат од машки тим.

Скорпија

Жените Скорпии бираат пријателство со маж од две причини. Првата, бидејќи често не сакаат претерано комплексни, драматични односи туку само некој со кого добро ќе се забавуваат. Втората причина е поради големата љубомора што ја носат во себе. Со женските пријатели често ќе имаат намера да се натпреваруваат, па мажите дефинитивно се поедноставен избор за нив.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.