Витаминска бомба која ќе ве доведе до идеална линија

77

Освен тоа што овој напиток е одличен за постигнување и одржување на витка линија, тој е и идеален освежителен пијалок полн со витамини…

Состојки

 • 1,5 до 2 чаши студена филтрирана вода
 • 6 шолји исечкан спанаќ
 • 5 шолји исечкана зелена салата
 • 2 целери
 • 1 излупено и исечкано јаболко
 • 1 излупена и исечкана круша
 • 1 банана
 • 1 до 2 кафени лажички сок од лимон

Може да додадете и мраз, половина шолја кориандер и половина шолја магдонос.

Подготовка

 • Измијте го овошјето и излупете го тоа што има кора.
 • Ставете вода во блендер и додадете ја салатата и спанаќот.
 • Вклучете го блендерот на минимална брзина и матете додека состојките не се соединат.
 • Постепено зголемувајте ја брзината и додадете ги останатите состојки.
 • Бананата и лимонот додадете ги последни.

Добиената смеса е доволна за четири големи чаши.