Тибетски напиток за долговечност од три состојки

1046

Со тоа се подобруваат функциите на телото, природно се помага да изгледате помлади.

Еликсир на долговечноста се подготвува од Тибетанците и лекарите го препорачуваат овој третман за зајакнување на имунитетот и прочистување на крвта од токсини.
Начин на приготвување

За подготвка тибетски еликсир, имате потреба од три состојки:

  • 100 мл свеж лимонов сок
  • 200 грама мед
  • 50 мл маслиново масло

Измешајте ги состојките во стаклен сад и чувајте го пијалокот во замрзнувачо

Земајте по една лажичка наутро на гладно. Препорачливо е да се конзумира два пати годишно на пролет и есен за зајакнување на имунолошкиот систем.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.