Што да ѝ подарите на жена Стрелец

1210

Тие се авантуристички настроени, со спортски дух и секогаш оптимистички гледаат на животот. Ова се дамите родени под знакот на хороскопскиот знак Стрелец. Нивниот елемент е оган и исто како пламенот, тие се движат брзо и неконтролирано.

Исправени напред, ретко размислуваат за опасноста која може да ги чека во пресрет. Сакаат да патуваат, да го истражуваат светот околу себе и тешко да се задржат на едно место, па дури и во љубовта. Во однос на модата имаат префинет вкус, па затоа е важно добро да размислите каков подарок да им принесете.

Познати дами родени под знакот на Стрелец се Ејми Ли, Ана Фројд, Кристина Агилера и други.

И така, кои се едни од најсоодветните подароци за нив?

Бидејќи жените стрелци сакаат да спортуваат и патуваат, размислете за нови спортски чевли, тренерки или ранец.

Постојаното движење понекогаш ги тера да губат идеја за времето. Многу ќе им олесните ако им подарите убав часовник кој ќе им го надополнува стилот.

Кога сакаат да бидат побарани, тие знаат каков тоалета да изберат. Вие нема да згреши, ако изберете нешто со чипка.

За жената Стрелец добриот изглед е од големо значење. Комплет козметика за убава кожа ќе биде еден високо оценет подарок од нив.

Ако сте решиле подарокот да е долна облека, нека биде од свила и во боја шампањ.

Парфемот е класичен подарок. За Стрелците еден од најдобрите мириси е оној на бергамот.

И не на последно место е скапоцениот камен. Тоа мора да има аметист или тиркиз.

Забелешка: Преземањето на оваа содржина е дозволено само ако го наведете изворот со задолжително линкување на нашиот домен и оригиналната статија!

Доколку сакате да прочитате повеќе содржини како оваа, препорачуваме да го посетите нашиот портал www.kukuriku.com.mk, а со лајк на нашата фан страна станувате дел нашето многубројно членство facebook.com/Kukuriku.mk/.