Само еден зачин ѝ помогнал за еден месец да ја намали својата тежина

1174

САМО ЕДЕН ЗАЧИН ѝ помогнал за еден месец облеката да ѝ биде голема (РЕЦЕПТ)

Во овој рецепт и неговата ефикасност се колнат многу корисници на социјалните мрежи. Едноставен е и дава брзи резултати.

Една жена го кажала точниот рецепт

  • 240 мл зовриена вода
  • Една лажица пире од јаболка
  • Мала лажичка чили
  • Сок од еден лимон
  • Кора од еден лимон

Подготовка

Излупете го лимонот и прелијте ја кората со провриената вода. По 10 минути додадете го сокот од лимон, пирето од јаболка и зачинот чили. Измешајте добро и испијте по секој оброк по една чаша.

Лутите зачини, особено чилито, го забрзуваат метаболизмот благодарение на капсаицинот, а со тоа и согорувањето на калориите. Поликосанолот од кората на лимонот го забрзува топењето на салото, додека јаболкото помага при полесно исфрлање на она што останало од мастите во телото.