Проверете која тетоважа одговара на вашиот хороскопски знак

511

На секој хороскопски знак му одговара одреден мотив на тетоважа.

Една од најпопуларните форми на самоизразување е уметноста на тетовирање. Со векови луѓето ги украсуваат своите тела со тетоважи за да ја изразат својата уникатност и од каде доаѓаат, пренесува Best Life.

Овие тетоважи ги препорачуваат астролозите според вашиот хороскопски знак:

Овен – Тетоважа со срце

Нема посамоуверен од Овенот. Како кардинален огнен знак на зодијакот, Овенот е навикнат да дејствува брзо и не се плаши од неуспех.

За да докажете дека не се плашите да ризикувате, веројатно ќе сакате голема и смела тетоважа прикажана на истакнат дел од вашето тело. А ако барате инспиративна тема, анатомската тетоважа на срце е совршен начин да покажете дека го живеете животот во потполност.

Бик – Тетоважа цвеќиња

Бикот не е импулсивен, па секоја тетоважа што ќе ја направат ќе дојде дури откако ќе поминат многу време во планирање што ќе истетовираат.

Биковите на многумина им изгледаат тврдоглаво, но всушност се тајни романтичари. Со Бикот владее Венера, планетата на љубовта и естетиката. Тие се сензуални, па затоа ќе претпочитаат едноставна и елегантна тетоважа отколку нешто премногу светкаво.

За Бик е погодна тетоважа со мотив од растенија или цвеќиња. Оваа тетоважа ја покажува нивната љубов кон природата. Бидејќи секое растение има различно симболично значење, можете да изберете совршен цвет кој ќе ја претставува вашата личност.

Продолжува на страна 2