Она као не паѓате на груб с*кс…?

101

Една од најчестите сексуални фантазии на маж е да доминира со жената. Сепак, овој поим не е возбудлив само по себе за силниот секс.

Излегува дека дамите се многу љубезни кога ја чувствуваат моќта на човекот покрај неа.

Лисиците, врзаните раце и грубиот секс се меѓу работите кои ги прават дамите исклучително напалени и возбудливи.

Секоја втора жена вели дека нешто не е во ред со снимките, но се тоа кога се случуваат за време на страстен секс го премолчуваат.

Не е случајно што трилогијата “50 нијанси” има направено таков колосален успех.

Ако спаѓате од оние со еротска суровост, не треба да се грижите за тоа да му го покажете на вашиот партнер, бидејќи тој најверојатно ќе и тој и вие ќе бидете многу задоволни. Сепак, убаво е се да се направи тактички, наместо да се изненадувате со некоја чудна желба во возвишен момент.

За почеток, добро е да одлучите што точно сакате – дали сакате да вклучите одредени сексуални играчки или само да ви требаат повеќе груба милувања.

Разговарајте со личноста до вас, не го изненадувајте кога влегувате во ваков секс, затоа што најверојатно ќе го угаснете огнот. Има луѓе кои имаат потреба од момент да размислат за ситуацијата пред да започнат со авантурата.

Бидете искрени со споделување на вашите желби. Ако лицето до вас нема предрасуди за искуствата од садомазо, дури и разговорот ќе делува како афродизијак.

Ако сепак сте го заборавиле моментот со приказните, а за време на љубовната игра ќе посакате тој да ги заостри зафат, може да го каснат малку, да притиснете неговото тело (или нејзината) со Вашиот уред, како преку вашите движења да покажете дека сакате малку груб секс.

Најверојатно, вашиот партнер ќе продолжи со иницијативата, а следниот пат ќе зборувате за вашите сексуални фантазии.