Напиток кој ослободува од надуеност

268

Еве кои состојки ви се потребни за напитокот кој веднаш ќе ве ослободи од надуеноста.

Потребно

  • 1 лимон
  • 1 краставица
  • 1 мала лажица ѓумбир во прав
  • 12 листови нане
  • 2 литри вода

Подготовка

Лимонот и краставицата излупете ги и исецкајте ги. Сите состојки ставете ги во блендер додека да добиете сок. Пијте 6 часа дневно со цел да го прочистите организмот, да ги исчистите бубрезите, црниот дроб особено и за да го зајакнете имунитетот.

Поради состојките кои се наоѓаат во него, овој природен лек може да ви помогне да ги убиете и клетките на ракот. Богат е со витамини и минерали.

Стомакот нема да ви биде надуен, а вие ќе бидете далеку поздрави. Покрај примената на овој сок, започнете и со здрава исхрана. Доколку вашиот стомак веќе подолго време е надуен и нема никакво подобрување, обратете се кај вашиот доктор.